Proljetni praznici uz informatičke radionice

Ove proljetne praznike učenici naše škole mogli su ispuniti zanimljivim informatičkim radionicama. Odaziv je bio velik, a učenici zadovoljni. Kako je točno bilo i što su radili pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u foto-galeriji ili kliknite na ovu sliku.

U našoj školi za vrijeme proljetnih praznika bilo je zabavno i poučno.

Naša škola uključila se u projekt Slobodni i otvoreni sustavi u obrazovanju za razvoj digitalnih kompetencija učitelja i učenika osnovnih škola.

Program je pripremila Udruga za otvorene sustave i internet HROPEN (WWW.OPEN.HR) u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje.

U besplatnim radionicama polaznici su  upoznali mogućnosti i prednosti koje pružaju računalni programi otvorenog koda.

U ugodnom druženju, učenju i igri polaznici radionica dobili su osnovna saznanja o operativnom sustavu UBUNTU (LINUX), programskom paketu LIBREOFFICE, naučili su koristiti web-preglednik MOZILLA FIREFOX, uređivati slike, i naravno, upoznali  mnogo edukativnih i zabavnih igrica.

Voditelji radionica bili su vrsni predavači s pedagoškim i metodičkim kompetencijama upravo u području informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Za dječju zabavu, ugodno druženje i kulturni sadržaj pobrinuo se naš poznati glumac ŽARKO POTOČNJAK.

objavio: Iva Runjavec   datum: 29. 3. 2013.