U TVORNICI CEDEVITA

U jutarnjim satima krenuli smo gradskim autobusom na put u tvornicu „Cedevita“.

Dolaskom na Savski most put smo nastavili tramvajem i autobusom. Vožnja je bila zabavna.

Pred tvornicom nas je dočekao portir. Zajedno smo dočekali vodiča i maskotu lavića po imenu Vito.

Prije samog ulaska u pogon trebali smo obući i obuti zaštitnu odjeću i obuću. Tada smo s vodičem krenuli u obilazak tvornice. Svidio mi se obilazak prostorija u tvornici. Nakon razgledavanja strojeva obišli smo i laboratorije. Tamo smo vidjeli strojeve za ispitivanje kvalitete Cedevitinih proizvoda i uzorke starih bombona i cedevita koji se danas više ne proizvode. Kada smo izašli iz pogona otišli smo u drugu zgradu gdje se nalaze laboratoriji za stvaranje novih proizvoda. Tamo smo, najprije, na panoima vidjeli crteže i fotografije drugih učenika koji su već ranije posjetili tvornicu. Potom smo imali degustaciju novih proizvoda (čaj i cedevita), a kojih još nema na tržištu. Nakon toga smo obišli prostoriju u kojoj se miješa cedevita i radi čaj te, i sami, sudjelovali u miješanju. Imali smo i fotografiranje pored stroja za izradu bombona. Saznali smo i naučili da se u Cedevitinim proizvodima nalazi 9 vitamina: C, E, B-1, B-2, B-3, B-5, B-6, B-9 i B-12, a u proizvodima za djecu nalazi se i kalcij.

Na kraju je iznenađenje bio lavić Vito koji nam je donio darove. Sve nas je pohvalio što smo bili dobri i pametni. Za sam kraj smo se fotografirali s maskotom i djelatnicima tvornice.

Odlazak kući bio je veseo. U autobusu smo pjevali pjesmice što smo ih naučili na satima glazbene kulture.

Helena Derdić, uč. 3. r.

objavio: Sanja Škrlac   datum: 6. 11. 2014.