Kazališna predstava Tko je ubio Pašteticu?

Učenici sedmog i osmog razreda su u srijedu 28.10. 2015. u Kazalištu Mala scena pogledali predstavu Tko je ubio Pašteticu? Predstava im se jako svidjela, jer je poučna, humoristična i govori o problemima s kojima se svakodnevno susreću - fejs, chat, zaljubljivanje, bubuljice i podočnjaci, ambiciozni roditelji, odgovornosti, bježanje od odgovornosti ... Na kraju su naučili da suvremeno društvo nameće mnoge odgovornosti o kojima treba razmisliti i naučiti se nositi s njima.

Draga moja prijateljice,

28. listopada smo bili u kazalištu Mala scena, gledali smo predstavu koja se zvala „Tko je ubio Pašteticu?“. Da ti odmah kažem, ne radi se baš o pravoj paštetici, već je to ime radijske emisije za djecu i mlade, naravno.

U predstavi su glumila samo 4 glumca čije su uloge bile humoristične. Od uloga mi se posebno svidjela Martina Čvek koja je glumila Martu, jednu od voditeljica. Bila je odlična i u ulozi Martine mame koja nije marila za njene želje, već samo za svoje.

Ja ti mislim da je pouka ove predstave da nam pokažu da nisu samo lajkovi i popularnost bitni,već imati pravog prijatelja uza sebe i stvaran život, koji ne bismo trebali provoditi na mobitelima.

Sigurna sam da će ti se, ako odlučiš pogledati predstavu, svidjeti zato što sadrži mnogo žargona i većina tinejdžera može se pronaći u glavnom problemu predstave.

Nadam se da ćeš ju odlučiti pogledati zato što je i ugođaj u kazalištu odličan.

Tvoja Nikolina!

(Nikolina Trtanj, osmi razred)

objavio: Branka Smolković Cerovski   datum: 4. 11. 2015.