Preventivni projekt Shema školskog voća i povrća

U sklopu projekta Shema školskog voća i povrća 2015./2016. u našoj školi održano je 4. studenog 2015. godine prigodno edukativno predavanje za učenike predmetne i razredne nastave. Nositelj projekta je Ministarstvo poljoprivrede u suradnji s Ministarstvom zdravlja i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta.

Cilj Sheme školskog voća i povrća je oblikovanje prehrambenih navika djece i ograničavanje unosa hrane s visokim sadržajem masti, šećera i soli kako bi se spriječila debljina i bolesti uzrokovane neadekvatnom prehranom te omogućavanje školskoj djeci dodatnog obroka svježeg voća ili povrća. Učenici razredne nastave slušali su predavanje na temu „Koje vrste povrća rastu u našem vrtu?“, dok su učenici predmetne nastave slušali predavanje na temu “Voće, povrće i zdravlje - pravilna prehrana”. Predavači koji su održali predavanje Marijan Mavračić, Dario Padro i Joško Bubalo na zanimljiv način predočili su djeci važnost pravilne prehrane i svakodnevnog konzumiranja optimalnih količina voća i povrća. Djeca su aktivno sudjelovala u postavljanju pitanja, a na kraju predavanja svakom učeniku je simbolično darovana po jedna jabuka.

Fotogalerija:

objavio: Sanja Škrlac   datum: 5. 11. 2015.