Friško – I ja skupljam stare baterije

Friš d.o.o. pokrenuo je projekt FRIŠKO - Skupljajmo zajedno stare baterije u koje se svake godine uključuje sve više osnovnih i srednjih škola kao i dječjih vrtića. Svakoj uključenoj ustanovi FRIŠ d.o.o. osigurava adekvatan spremnik kao i edukativne materijale. Ni isti se način i naša škola priključila tom projektu.

Ciljevi projekta su:

Poticati svijest učenika o potrebi pravilnog zbrinjavanja starih baterija
Skrenuti pozornost učenika na važnost odvajanja opasnog otpada od ostalog otpada iz kućanstva
Uočiti direktnu povezanost čovjeka i prirode te razumjeti uzročno-posljedične veze ljudskog nemara prema prirodi, te mogućim posljedicama zagađenja površinskih i podzemnih zaliha vode
Poticati razvoj svijesti o potrebi očuvanja kvalitete prirodnog okoliša
Potaknuti ekološku osviještenost učenika, roditelja te mještana
Poticati na ekološko djelovanje u domu i školi te razvijati poduzetnički duh

Naša škola dobila je spremnik te će akcija prikupljanja starih baterija početi u prosincu. Baterije će se na kraju svakog mjeseca prikupljati po razredima i skladištiti u spremnik. Svaki razred imat će svoju internu tablicu o količini prikupljenih baterija. Na kraju školske godine prva tri najbolja razreda škole dobit će priznanja ili nagrade za sudjelovanje u projektu. Za kilogram skupljenih baterija škola dobiva 4kn donacije na žiro račun.
Više na linku: http://www.fris.hr/o-projektu

Veselimo se projektu i potičemo vas na zajedničko djelovanje u svrhu zaštite okoliša.

Martina Koret Bulugm

objavio: Sanja Škrlac   datum: 20. 11. 2015.