SANDUČIĆ POVJERENJA

Sigurno ste primijetili da je u našoj školi postavljen sandučić povjerenja. Nalazi se pored ulaza u sobu školske pedagoginje.

U sandučić možete ubaciti pitanja o svojim problemima ili prijedloge vezane uz školu. Pišite i ako vas muči nešto u životu u školi ili izvan nje. Posebno nam prijavite sva ponašanja za koja mislite da nisu u redu i svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite pored sebe.

Osnovna ideja sandučića je da, bez izlaganja opasnosti i potpuno anonimno, možete podijeliti svoja pitanja, razmišljanja, osjećaje i svjedočenja situacijama nasilja, te na njih dobiti pravi odgovor.

Ostati ćeš anoniman/a tako što ćeš uz pitanje/pismo staviti šifru/ nadimak (ako želiš možeš se i potpisati - tvoj identitet ostat će tajan) pod kojom ćeš dobiti odgovor na postavljeno pitanje.

Na pitanja će odgovarati stručna služba škole uz pomoć zainteresiranih učenika iz Vijeća učenika. Odgovori na pitanja biti će izloženi na panou u školi kraj sandučića povjerenja.

ZAJEDNO MOŽEMO UČINITI NAŠU ŠKOLU JOŠ BOLJIM MJESTOM ZA ŽIVOT!

Pedagoginja Ivana Anić

objavio: Sanja Škrlac   datum: 1. 12. 2015.