"KLOKAN BEZ GRANICA" 2016.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Hrvatskog matematičkog društva  u Republici Hrvatskoj 17. ožujka 2016. godine u 12 sati i 30 minuta održat će se po osamnaesti put Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Detalje pročitajte u nastavku!

Nevladina udruga "Klokan bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika – natjecatelja (15 kn po učeniku). Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu i ispravljanje zadataka, simbolične poklone svim natjecateljima te nagrade najbolje plasiranim učenicima.

Prema međunarodnim dogovorima svaki se učenik ima pravo natjecati bez obzira na njegov uspjeh u redovnoj nastavi.

Učenici se natječu po razinama Pčelice -  2. razred, Leptirići - 3. razred, Ecolier - 4.-5. razred, Benjamin - 6.-7. razred  i  Cadet - 8. razred.

Molimo  zainteresirane učenike od 2. do 8. razreda  da se prijave svojim učiteljicama do četvrtka 4. veljače 2016.

Koordinator za predmetnu nastavu je učiteljica Vesna Krajina, a za razrednu učiteljica Vera Ljubić.

objavio: Sanja Škrlac   datum: 30. 1. 2016.