BENCEKOVAČKI FAŠNIK

Poklade, fašnik ili mesopust  je dan u godini kada možemo biti što poželimo.

Učenici su u školu došli maskirani. U šarenilu maska moglo se pronaći razne likove; vile, vještice, lopovi, policajci i razni drugi.

Nakon dva sata, maškare su preuzele vlast i u dvorani organizirale ples učenika razredne nastave.

Učenici svakog razreda predstavili su se kroz ples i pjesmu te se svi međusobno družili.

Učenike u produženom boravku obuzelo je „žutilo“.

Svi su se maskirali u Malce (Minionse) - nestašna žuta stvorenja. Maske za lice izradili su nekoliko dana prije koristeći žuti hamer papir, kartonsku ambalažu i kolaž papir. Odjenuli su žute majice i traperice.

U učionici su plesali, pjevali, natezali se i zezali – sve što rade Malci nevaljaci.

Podijelili su se u dvije ekipe i odigrali nekoliko štafetnih igri. Pokazali svoju brzinu i spretnost u postavljanju papirnatih tanjura na stol i pražnjenju plastičnih čaša punih šljokica.

Za mlađima nisu zaostali ni naši „veliki“. U moru raznih zanimljivih maski učenika predmetne nastave istaknuli su se osmaši pripremivši nam pravi mali igrokaz. Nakon što je svadba prošla kroz mjesto u pratnji tamburaša u hodniku škole održano je i vjenčanje te prvi ples.

Kako nam je veselo i šareno bilo, možete pogledati u galeriji fotografija.

objavio: Sanja Škrlac   datum: 10. 2. 2016.