POTRAGA ZA BLAGOM U PRODUŽENOM BORAVKU

Iako je vani pljuštala kiša, mi smo se odlučili zabaviti u učionici.

Danas smo se upustitili u gusarsku pustolovinu.

Najprije su učenici na Pametnici otkrili što će raditi.

Igrajući igre došli su do tri pojma koja su otkrila današnju aktivnost – Potraga za blagom.

Nakon toga podijelili su se u skupine.

Prve tragove učenici su dobili u zagonetkama. Mudre su glavice brzo otkrile mjesto gdje se nalaze njihove karte.

Zatim su rješavajući križaljke, primjenjujući svoje znanje iz hrvatskog jezika, matematike i prirode i društva, došli do posljednjeg traga. Skrivenim simbolima u križaljci pronašli su blago.

Svoje blago učenici su blagovali.

Vrsni gusari i vješti moreplovci zasluženo su dobili diplome.

Još smo se malo poigrali na Pametnici igrajući Čovječe ne ljuti se i pomažući drugim gusarima, izgubljenim u labirintima, da dođu do svojega blaga.

Do sljedeće pustolovine....AHOJ!

objavio: Sanja Škrlac   datum: 14. 4. 2016.