Terenska nastava razredne nastave - Sekirišće, 5.6.2019.

Učenici razredne nastave (od 1. do 4. razreda), u srijedu 5.6.2019., u pratnji svojih učiteljica, proveli su prekrasan dan na terenskoj nastavi u mjestu Sekirišće kraj Sv. Križa Začretja.

Terenska nastava počela je u 8 sati kada su učenici u školi pojeli doručak. Nakon toga su se smjestili u autobus te nakon sat vremena došli u Sekirišće. Tamo ih je dočekao vodič koji ih je pratio cijelu terensku nastavu. Nakon degustacije domaćih kolača i štrudli, učenici su krenuli put šume gdje se nalaze coprnjice. Putem su učenici mogli iskušati vožnju u kolima koja su vukli konji. Dolaskom u šumu učenici su kušali začarani napitak, upoznali coprnjice i kušali njihovu coprnjastu juhu. Odigrali su mnoge igre kao što su jahanje na metlama, hodanje po balvanu, utrka u punjenju boce vodom, gađanje mete lukom i strijelom ili praćkom i mnoge druge zanimljive igre.

Nakon toga uputili su se do klijeti poznatog glumca Adama Končića. Tamo su upoznali samog glumca, njegova djela te su proširili svoje znanje o riječima kajkavskog narječja.

Laganim hodom vratili su se na mjesto polaska gdje su ručali, a zatim odmjerili snage u nogometu te natjecanju u plesu. Mnogi učenici su kupili i poneku sitnicu u suvenirnici te su se nakon toga zaputili u Horvate. Oko 17 sati vratili su se kući sretni, zadovoljni i pomalo umorni.

objavio: IJAN SOMI   datum: 10. 6. 2019.