Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Svake godine tijekom listopada tradicionalno se obilježava Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje kako bismo se upoznali s nastajanjem kruha, narodnim običajima, osvijestili važnost zdrave prehrane, trud oko uzgoja i prerade žitarica i plodova zemlje te problem gladi u svijetu.

Ove godine smo izložili krušne proizvode vrijednih ruku majki i baka, ali i naših učenika od 1. do 4. razreda. Školom se od jutra širio miris svježe pečenih peciva kako bi svi razredi na vrijeme stigli izložiti svoja prava pekarska umjetnička djela.

Kada je stol bio spremno postavljen, započeo je program svečanosti koji su otvorili prvašići pjesmom "Mlin". Uslijedila je recitacija drugog razreda "Što radi pekar?", zatim pjesma "Vijek hvaljen budi o moj Gospodine" koju su otpjevali učenici trećeg razreda, a na posljetku su učenici četvrtog razreda otpjevali pjesmu Zahvali srcem prepunim".

Nakon toga je svećenik Ivan Dužaić blagoslovio hranu i uputio učenicima mudre riječi o važnosti poštivanja hrane, a onda je uslijedio najiščekivaniji dio u kojem su učenici degustirali krušne proizvode koje su sami izrađivali.

Fotografije svih aktivnosti tijekom dana možete pronaći u našoj fotogaleriji!

objavio: Kristina Mišić   datum: 27. 10. 2021.