Školski medni dan 2021. godine

I ove godine učenici 1. razreda Osnovne škole Stjepana Bencekovića obilježili su Školski medni dan 7. prosinca 2021. godine.

Zbog nastave organizirane na daljinu, edukativna prezentacija „Priče s cvjetne livade“ za učenike 1. razreda održala se online, odnosno prema modelu C, a u predavanju na Satu razrednika učenici su saznali o važnosti pčela i svakodnevne konzumacije meda u prehrani djece, što rade pčelari i kako nastaje med.

Promotivni paketi s medom učenicima su podijeljeni naknadno uživo u školi, a paketi su sadržavali promotivnu vrećicu Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka u kojoj su se nalazili edukativna brošura „Pčelica Jelica i medo Edo“, med pakiran u Nacionalnu staklenku za med proizveden na OPG-u Balažić iz Petrovine Turopoljske te promotivni letak.

Nekoliko dana prije samog obilježavanja učenici su s učiteljicom Anitom Vrbanić na satu Likovne kulture i izvannastavnoj aktivnosti Mali istraživači za Školski medni dan osmislili vlastitu edukativnu slikovnicu „Medine priče“ te izradili originalne crteže za pojedini dio teksta u slikovnici. Crteže i tekst smo zalijepili na hamer-papir i uvezali u knjigu. Prilikom izrade i kreativnog grupnog rada učenici su se odlično zabavili i naučili nešto novo o medu i pčelama. Promociju naše slikovnice također smo odradili uživo u školi kada smo prolistali i pročitali slikovnicu „Medine priče“ te je usporedili s pričom u edukativnoj brošuri „Pčelica Jelica i medo Edo“. Također učenici su ispričali kako najviše vole konzumirati med i kako ga sve možemo upotrijebiti.

Učenici su bili jako radosni i uzbuđeni te su s nestrpljenjem iščekivali kušati med.

objavio: Anita Vrbanić   datum: 28. 12. 2021.