Motovun, taj krasan grad u gori, zaljubih se na prvi pogled!

Takav lijep krajolik me jako inspirira, a divan morskoplaninski zrak me čini sretnom. Čim smo stigli podno Motovuna,  ugledala sam veliko brdo puno kamnja. Penjem se stepenicama i razmišljam kada ću više stići do cilja. Cilj mi je najstariji dio grada Motovuna, želim doživjeti taj prekrasan osjećaj da sam uspjela u nečemu u čemu sam mislila da neću – da sam se uspjela popesti tisućinjak stepenica uzbrdo samo zbog osjećaja!

I jesam, prešla sam 1000 i nešto stepenica mukotrpnog, bolnog i jako dosadnog penjanja, ali isplatilo se … Obilaskom stare kupole gdje se nalazi središnji trg Andrea Antia vidjela sam puno toga novog i zanimljivog : barokna crkva Sv. Stjepana, zvonik-kula iz 13. st., Komunalna palača i zdenac. Gradska vrata su napravljena u renesansnom stilu, krase ih grbovi patricijskih obitelji. Sada sam saznala da je veliki hrvatski književnik Vladimir Nazor smjestio mjesto radnje svog djela „Veli Jože“ u Motovun. Dakako, u samoj utvrdi je napravljena statua Velog Jože od slame. Hodajući kroz kupolu, naučila sam da puno turista dolazi u Hrvatsku baš zbog Motovuna, Velog Jože i najduljih stepenica u Hrvatskoj.

Napokon sam malo sjela, umorilo me to silno hodanje i naslikavanje. Ovo je bio jedan prekrasan dan u Motovunu. I osjećaj i doživljaj se isplatio. A pogled s vrha brda je neopisiv.

Obavijest - BIBLIOBUS

Dragi učenici i učitelji, objavljen je novi raspored Bibliobusa. U Horvatima će stajati u srijedu 21.9. od 10.15- 11. 00 h.

Više na rasporedu u prilogu.

PROMJENA RASPOREDA BIBLIOBUSA

Dragi učenici i učitelji,

radi reorganizacije službe objavljen je novi raspored Bibliobusa. Od dana 26. siječnja na stajalištu Horvati Bibliobus stoji srijedom od 10.15 do 11 sati.

Raspored i eventualne promjene možete pratiti i na sljedećoj poveznici:

objavio: Branka Smolković Cerovski   datum: 4. 11. 2015.

Trenutno ne postoji niti jedan album.