OBAVIJEST

NATJEČAJ za popunu radnog mjesta - UČITELJ/ICA RAZREDNE NASTAVE U PRODUŽENOM BORAVKU

u HORVATIMA, 07.11.2019.

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispr., 90/11., 16/12., 86/12., 126-pročišćeni tekst, 94/13. i 152/14., 7/17. i 68/18.), Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u osnovnoj školi, Osnovna škola Stjepana Bencekovića , Horvaćanski trg 1,10436 Rakov Potok objavljuje

za popunu radnog mjesta
1. UČITELJ/ICA RAZREDNE NASTAVE U PRODUŽENOM BORAVKU

- 1 izvršitelj/ica na neodređeno, puno radno vrijeme, 40 sati ukupnog tjednog radnog vremena.
Na natječaj  se mogu javiti osobe oba spola (članak  13.  stavak 2. Zakona  o ravnopravnosti spolova).
Uvjeti: Opći uvjet za zasnivanje radnog odnosa sukladno općim propisima o radu i posebni uvjeti za zasnivanje radnog odnosa sukladno članku 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te vrsta obrazovanja sukladno Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (Narodne novine, broj 6/19.).
UVJETI: prema članku 105. i 106. Zakona  o odgoju i obrazovanju u osnovnoj  i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 07/17. i 68/18.), Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (Narodne novine, broj 6/19.) i Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Stjepana Bencekovića (objavljen na mrežnim stranicama Škole).
Uz vlastoručno potpisanu prijavu za natječaj potrebno je priložiti:
• životopis
• dokaz o stečenoj stručnoj spremi
• domovnicu odnosno dokaz o državljanstvu
• potvrdu nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka  106.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 30 dana od dana raspisivanja natječaja)
• elektronički zapis o podatcima evidentiranim u HZMO
Isprave mogu biti priložene u neovjerenoj preslici, s potrebom dostave izvornih dokumenata na zahtjev Škole.
Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima, dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo i priložiti sve dokaze iz kojih se vidi navedeno pravo.
Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema odredbama Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskoga rata  i članova njihovih obitelji, uz prijavu na natječaj dužni su priložiti pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na mrežnoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja.
Poveznica na internetsku stranicu ministarstva nadležnog za branitelje na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju:
Rok prijave je 8  dana od dana objave.
Kandidati  će o rezultatima natječaja biti obaviješteni putem web stranice Škole, u roku 8 dana od dana donošenja Odluke o izboru.
Kandidatom prijavljenim na natječaj smatrat će se samo osoba koja podnese pravodobnu, potpunu i vlastoručno potpisanu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz natječaja te je dužna pristupiti procjeni odnosno testiranju prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Osnovne  škole Stjepana Bencekovića koji je dostupan na sljedećoj mrežnoj stranici :

Povjerenstvo za vrednovanje kandidata donosi Obavijest o obliku vrednovanja, vremenu i mjestu održavanja, području i vremenu trajanja vrednovanja. Obavijest će Škola objaviti na mrežnoj stranici Škole najkasnije pet dana prije dana određenog za procjenu odnosno testiranje kandidata na sljedećoj poveznici na mrežne stranice Osnovne  škole Stjepana Bencekovića:

Natječaj je objavljen na mrežnoj stranici Osnovne  škole Stjepana Bencekovića i mrežnoj  stranici Hrvatskog  zavoda za zapošljavanje.
U skladu s uredbom Europske unije 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. godine te Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18.) prijavom na natječaj osoba daje privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja za zapošljavanje.
Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti putem zemaljske pošte na adresu škole: Osnovna škola Stjepana Bencekovića, Horvati, Horvaćanski trg 1,10436 Rakov Potok, s naznakom „Za natječaj - učitelj/ica informatike“.
Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati. Rok za podnošenje prijave: osam dana od dana objave natječaja. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

objavio: IJAN SOMI   datum: 7. 11. 2019.