U produženom boravku boravim često. To je zaista čudesno mjesto.

Produženi boravak omogućuje učenicima 1.-3. razreda boravak u školi nakon redovne nastave s nastavnim i izvannastavnim aktivnostima. Rad u produženom boravku počinje u 11:30 i traje do 17 sati.
Nakon nastave učiteljica u produženom boravku preuzima učenike i vodi ih na ručak (12:30)
u školsku blagovaonicu. Nakon ručka učenici započinju s pisanjem zadaće kako bi do 15 sati
zadaća bila napisana. U tom vremenu učenici također ponavljaju, vježbaju i uče. Zatim slijedi užina. Preostalo vrijeme je organizirano vrijeme i slobodno vrijeme. Tijekom organiziranog vremena učitelj s učenicima provodi različite aktivnosti – likovne, glazbene, komunikacijske i druge radionice, dramatizacije i niz drugih organiziranih aktivnosti. Ostatak vremena je slobodno vrijeme koje učenici koriste za odmor, igru i druženje. Neki učenici odlaze kući s roditeljima, a neki odlaze na bus koji kreće u 16:50.

mag. prim. educ., Valentina Molnar, učiteljica u produženom boravku