Upisi u srednju školu 2012./2013. - odgovori na najčešće postavljana pitanja

Temeljem do sada zaprimljenih upita u svezi s izborom kandidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2012./2013., Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta načinilo je dokument "Najčešće postavljana pitanja" u kojem učenici mogu pronaći odgovore koji mogu pomoći u otklanjanju eventualnih nedoumica vezanih uz tumačenje i provedbu upisa u srednje škole.

Najčešće postavljena pitanja između ostalog su:

1. U koliko škola mogu predati prijavu za upis u I. razred srednje škole za šk. god. 2012./2013.?
  2. Koje sve dokumente sam obvezan/-na predati prilikom predaje prijave za upis?
  3. Gdje mogu provjeriti uvjete i detalje o postupku za upis učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2012./2013.?
  4. Mogu li srednje škole mijenjati uvjete za upis tijekom razredbenog postupka?
  5. Kada se utvrđuje konačni broj bodova koje sam stekao/-la po svim osnovama vrednovanja?
  6. Mogu li se, nakon završenoga osnovnoga obrazovanja upisati u program Policijske škole?
  7. Imam li pravo na izravan upis u srednju školu ako sam zadnja dva razreda osnovnoga obrazovanja završio u Republici Hrvatskoj, a ostala u inozemstvu?
  8. Boduje li se učenje drugoga stranog jezika u osnovnoj školi?
  9. Ako ja i još nekoliko kandidata imamo jednak broj bodova, onda tko odlučuje o pravu prednosti pri upisu?
  10. Kada umjetničke škole provode posebnu provjeru darovitosti kandidata za pojedine vrste umjetničkoga izraza?

Odgovore na ova i druga pitanja vezana za ovogodišnje upise potražite na internetskim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Kreirana tražilica svih srednjih škola

Kako bi osnovnoškolcima olakšali odluku o izboru srednjoškolskog obrazovanja, specijalizirani portal za ponudu edukativnih programa - EduCentar i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih razvili su tražilicu za pregled svih srednjih škola u Hrvatskoj. Uz pomoć tražilice osnovnoškolci i njihovi roditelji mogu na jednom mjestu pregledati sve postojeće srednjoškolske ustanove.

U tražilici su navedene i kontakt informacije svake škole te je omogućen geografski  prikaz lokacije odabrane škole. Korištenjem besplatne tražilice korisnici dobivaju potrebne informacije brzo i jednostavno.

Važna značajka tražilice je ažurnost - popis strukovnih škola i gimnazija redovno će se obnavljati i dodavat će se novi kriteriji prema kojima će korisnik moći dobiti potpuniju "sliku" škole koja ga zanima.

Tražilica svih strukovnih škola i gimnazija nalazi se na internetskim stranicama EduCentra na adresi http://www.educentar.net/HR/Highschools/Search/.

Obavijest - BIBLIOBUS

Dragi učenici i učitelji, objavljen je novi raspored Bibliobusa. U Horvatima će stajati u srijedu 21.9. od 10.15- 11. 00 h.

Više na rasporedu u prilogu.

PROMJENA RASPOREDA BIBLIOBUSA

Dragi učenici i učitelji,

radi reorganizacije službe objavljen je novi raspored Bibliobusa. Od dana 26. siječnja na stajalištu Horvati Bibliobus stoji srijedom od 10.15 do 11 sati.

Raspored i eventualne promjene možete pratiti i na sljedećoj poveznici:

objavio: Biljana Kulundžić   datum: 21. 6. 2012.

Trenutno ne postoji niti jedan album.

« Svibanj 2024 »