tražilice za najmlađe

Svi smo svjesni činjenice da u digitalnom svijetu nama smisla djeci braniti da idu na Internet. Ako te ne budu činili pod roditeljskim nadzorom, učiniti će bez njega.

Jedan od najboljih programa, odnosno tražilica za djecu jest Kidzui.

Osnovni zadatak mu je filtriranje  web informacija, uz automatsko izbacivanje nepoćudnog  sadržaja.  Kidzui zajednički uređuju roditelji i učitelji, te isti mogu predlagati zanimljive i korisne web sadržaje.

Buddy Browser je  tražilica koja sadrži mnogo sadržaja s igrama, filmovima i slikama, a jedan od pozitivnih stvari je blokada svih ostalih pretraživača na računalu.

Svi pretraživači za djecu nude mogućnost stvaranja dva korisnička računa – jedan za dijete i jedan za roditelja. Uz pomoć svog računa, može dodavati ili blokirati dodatni sadržaj, prijaviti eventualne propuste i slično.

objavio: Biljana Kulundžić   datum: 3. 5. 2012.

« Svibanj 2024 »