O Erasmus+ programu u našoj školi

Vizija naše škole je odgoj i obrazovanje sretnog i uspješnog učenika koji se razvija uz poticaj učitelja i podršku roditelja. Želimo stvoriti kvalitetnu i sigurnu školu, blisku životu, u kojoj se sudionici međusobno uvažavaju i poštuju trudeći se dati svoj maksimum. Misija škole je: Škola je zajedništvo učenika, učitelja i roditelja. Iz te misije, koja slijedi holistički pristup učenju, stavlja učenika u središte nastavnoga procesa i potiče učitelje i učenike na cjeloživotno učenje, proizlazi i naša potreba i želja da se stalno unapređujemo i usavršavamo u skladu s promjenama koje se događaju oko nas.

Stoga su naši učitelji odlučili svoje kompetencije ojačati i izvan granica Lijepe naše. Troje njih usavršavalo se u Italiji (Firenca i Bologna) i na Cipru, te je svoja znanja podijelilo s ostalim učiteljima naše škole, kako bi svi djelovali na učenike. Cijeli projekt, pod nazivom „Otvori prozor u svijet mogućnosti!“ odvija se u sklopu Erasmus+ programa, koji je najveći program Europske unije za obrazovanje. Usmjeren je na osuvremenjivanje nastavnog procesa, poboljšavanje vještina svih aktera obrazovanja, stručnog osposobljavanja mladih i njihovog zapošljavanja širom Europe.

Na sljedećim poveznicama možete pročitati pojedinosti o svakoj mobilnosti:

- Europsko projektno planiranje

- Razvoj samostalnosti i dugoročne intrizične motivacije kod učenika

- Popularizacija STEMA područja te odgoj i obrazovanje za održivi razvoj

NAŠA VIZIJA I MISIJA

Vizija Škole - je potreba stvaranja zajedničkog cilja, izražava naše vrijednosti i način kako ćemo ih ostvariti. Stvaranje zajedničkog cilja podrazumijeva vodstvo temeljeno na suradnji i dijalogu te međusobnom uvažavanju. Kvalitetnim vođenjem stvara se poticajna klima  u kojoj je moguće razvijati i graditi sljedeće vrijednosti: odgovornost, znanje, humanost, kreativnost, otvorenost uma, pravednost i socijalnu inteligenciju.

Razvojem navedenih vrijednosti odgajamo pojedince koji će moći racionalno sagledavati svoje jake strane ali i nedostatke, pojedince koji će voditi brigu o budućnosti i planirati je, pojedince koji će znati upravljati sobom i svojim emocijama i koji će biti učinkovitiji.

Kroz izvannastavne aktivnosti Škola je usredotočena na iskustveno učenje, radni odgoj i odgoj za poduzetništvo, očuvanje tradicionalne baštine svog kraja te razvoj digitalnih kompetencija.

Vizija je Škole da omogućimo učenicima stjecanje komunikacijskih vještina kako bi mogli komunicirati na stranom jeziku, razvijati matematičke kompetencije, sposobnost rješavanja problema, digitalne kompetencije te kritičko promišljanje da budu spremni za cjeloživotno učenje i timski rad.

Misija škole - naša je misija svakome učeniku, a i djelatniku osigurati sigurno i ugodno okruženje u kojem učenici mogu steći upotrebljiva znanja, komunikacijske, suradničke  i socijalne vještine kao i kompetencije u primjeni digitalne tehnologije. Kvaliteta, učinkovitost, suradnja, primjenjivost, ustrajnost, inovativnost i poštovanje imperativ su naše škole.
Svim djelatnicima škole omogućeno je permanentno stručno usavršavanje unutar škole i u suradnji s vanjskim dionicima kako bi mogli kontinuirano unaprjeđivati načine poučavanja usmjerene na ostvarenje ishoda učenja.
Škola je otvorena za nove ideje, potičemo poštovanje, uvažavamo različitost, razvijamo multikulturalnost i učimo jedni od drugih. Prema učenicima odnosimo se pravedno, pružamo im jednake mogućnosti, poštujemo njihovo razmišljanje, prijedloge, ideje, emocije, potrebe te pozitivno utječemo na razvoj samopouzdanja.
 Učenici su ti koje odgajamo i obrazujemo kao buduće ravnopravne članove društva u kojem će maksimalno ostvarivati svoje osobne potencijale.

Svi djelatnici Škole rade u službi učenika jer su učenici osnova naše ustanove i preduvjet njezinog postojanja i razvoja. Zato je primarni cilj u svim strategijama i razvojnim planovima škole briga o učenicima. Posebna odgovornost prema svakom učeniku obveza je svih zaposlenika, posebice učitelja.

Naši učenici nisu samo građani Republike Hrvatske, već građani Europe i svijeta, zato želimo postići da kvalitetnim radom stječu nova znanja koja će pridonijeti njihovom osobnom razvoju i razvoju njihove uže i šire okoline. Kod učenika želimo razvijati kreativnost i želju za usvajanjem novih znanja i potaknuti ih na zajedništvo, poduzetništvo i promišljanje o održivom razvoju.

Stvaranjem pozitivne atmosfere, pružanjem podrške, motiviranjem, nagrađivanjem, poticanjem na cjeloživotno učenje, profesionalni razvoj i napredovanje, kontinuirano se gradi demokratska školska kultura.

Tatjana Bračun Haddad, ravnateljica

objavio: SANDRA KOPRIVNJAK   datum: 13. 2. 2023.

« Svibanj 2024 »